Vårt team

Medarbetarna är grunden för vår tjänst. Här får du träffa dem.


Halmstad - Huvudkontor

Daniel Lindau

VD och Grundare

Utvecklat och byggt första versionerna av Lumit. Grundade 2018 Zeldio AB som är företaget bakom tjänsten Lumit.

  • daniel@zeldio.com
Andreas Ericsson

Andreas Ericsson

Säljchef

Ansvarig för våra säljare och säljprocessen. Har även övergripande ansvar för marknadsföring. 

  • 073 - 636 06 59
  • andreas@zeldio.com

Johan Wahlström

Account manager

Vår account manager som utgår från Halmstad och som har kunder längs med västkusten.

  • 073 - 683 26 96
  • johan@zeldio.com

Rebecca Siegel Dahl

SÄLJ

Är med och etablerar Lumit på den svenska marknaden med fokus på västkusten.

  • rebecca@zeldio.com

Hilda Olofsdotter

Utvecklare

Webbutvecklare med fokus på projektledning, molnarkitektur och fullstack-utveckling i JavaScript.

  • hilda@zeldio.com
Tho Tran

Tho Tran

Webbutvecklare

Webbutvecklare med fokus på frontend skrivet i JavaScript med hjälp av ramverket Vue.js.

  • tho@zeldio.com

Daniel Pettersson

Administratör

Spindeln i nätet gällande intag av nya kunder till Lumit. Administrerar kundernas menyer och installerar Lumit-terminalerna.

  • daniel.pettersson@zeldio.com
David Höijer

David Höijer

Programmerare

Kodar funktioner till Lumit som våra kunder efterfrågar. Jobbar huvudsakligen med JavaScript och Node.js.

  • david@zeldio.com

Zelda

MASKOT

Hjälper till vid större projekt, huvudsakligen genom moraliskt stöd. Gillar soliga promenader på stranden och att tugga på pinnar.

  • voff@zeldio.com