Vårt team

Medarbetarna är grunden för vår tjänst. Här får du träffa dem.


Halmstad - Huvudkontor

Daniel Lindau

VD och Grundare

Utvecklat och byggt första versionerna av Lumit. Grundade 2018 Zeldio AB som är företaget bakom tjänsten Lumit.

  • 070 - 716 79 86
  • daniel@zeldio.com
Andreas Ericsson

Andreas Ericsson

Försäljning- och marknadsansvarig

Ansvarig för våra säljare och säljprocessen. Har även övergripande ansvar för marknadsföring. 

 

  • 073 - 636 06 59
  • andreas@zeldio.com

Johan Wahlström

Account Manager

Vår account manager som utgår från Halmstad och som har kunder längs med västkusten.

  • johan@zeldio.com
Tho Tran

Tho Tran

Webbutevecklare

Webbutvecklare med fokus på frontend skrivet i JavaScript med hjälp av ramverket Vue.js.

  • tho@zeldio.com
David Höijer

David Höijer

Programmerare

Kodar funktioner till Lumit som våra kunder efterfrågar. Jobbar huvudsakligen med Javascript och Node.js.

  • david@zeldio.com

Rebecca Siegel Dahl

Sälj

Är med och etablerar Lumit på den svenska marknaden med fokus på västkusten.

  • rebecca@zeldio.com

Zelda

Maskot

Hjälper till vid större projekt, huvudsakligen genom moraliskt stöd. Gillar soliga promenader på stranden och att tugga på pinnar.

  • voff@zeldio.com